תמונת דף
תקציר
נתונים מקוריים (לוח א) יולי 2014- מבצע "צוק איתן" שחל בחודש יולי השנה, השפיע כנראה על נתוני היציאות לחו"ל. במחצית הראשונה של השנה נרשמה עלייה של 12% לעומת אותה תקופה אשתקד, ואילו בחודש יולי השנה נרשמה עלייה של 2% בלבד לעומת חודש יולי בשנה שעברה.
- ביולי השנה נרשמו 644 אלף יציאות לחו"ל של ישראלים, מתוכן 596 אלף יציאות היו דרך האוויר, 37 אלף יציאות היו דרך היבשה והשאר (כ-11 אלף יציאות) היו דרך הים.
- בחודש יולי השנה יצאו לחו"ל כ-601 אלף ישראלים, 96% מתוכם יצאו פעם אחת בלבד.
ינואר-יולי 2014 (נתונים מקוריים)
- בינואר-יולי השנה נרשמו 2.8 מיליון יציאות[1] לחו"ל של ישראלים, עלייה של 10% לעומת אותה תקופה אשתקד.
- בדרך האוויר נרשמו 2.6 מיליון יציאות לחו"ל, עלייה של 12% לעומת אותה תקופה אשתקד.
נתונים מנוכי עונתיות[2] (לוח 1)
מאי-יולי 2014
- על בסיס חודשים אלו נאמדה הרמה השנתית של יציאות לחו"ל של ישראלים ב-5.1 מיליון (426 אלף בממוצע לחודש), בהשוואה לאומדן של 5.3 מיליון על בסיס שלושת החודשים שלפניהם (441 אלף בממוצע לחודש).
[1] כולל יציאות של אזרחים ישראלים המתגוררים בחו"ל ומגיעים לביקורי מולדת (כ-4% מכלל היציאות).
[2] נתונים מנוכי עונתיות מתקבלים לאחר ניכוי השפעת העונתיות והשפעת חגים וימי פעילות מהנתונים המקוריים. נתוני מגמה נאמדים לאחר הסרת ההשפעה של אי-סדירות ("רעשים") מהנתונים מנוכי העונתיות.
נתונים מנוכי עונתיות ומגמה עשויים להשתנות, מאחר שהם מחושבים מחדש עם קבלת נתון מקורי נוסף מדי חודש.