תמונת דף
תקציר
• ברבעון הרביעי של 2014 ניתן לראות שהערכת המנהלים במאזן הפעילות הכוללת עלתה אך אינה חיובית (מ-5.4%- ברבעון השלישי ל-0% ברבעון הרביעי). זאת לאחר מאזן שלילי ברבעון השלישי של 2014 (בעקבות מבצע "צוק איתן").
• המאזן עדיין לא חזר לרמה שהייתה לפני מבצע "צוק איתן".
• המגבלה "המצב הביטחוני בישראל" צוינה בקרב 57% מהמנהלים במלונאות, כמגבלה חמורה. אמנם זהו אחוז נמוך מהרבעון השלישי (שבו חל מבצע "צוק איתן"), אך אותות המבצע עדיין ניכרים.
• המגבלה "מחסור בהזמנות תיירים מחו"ל" צוינה בקרב 50% מהמנהלים במלונאות כמגבלה חמורה.
• בחודש דצמבר 2014, ציפיות המנהלים לשער חליפין הן הגבוהות ביותר שנצפו מזה כשנתיים (בעוד שלושה חודשים - 3.96 ש"ח לדולר, בעוד שנה - 3.87 ש"ח לדולר והשער היציג בפועל, 3.93 ש"ח לדולר).