תמונת דף
תקציר
ינואר-מרס 2014 בהשוואה לינואר-מרס 2013
- בשלושת החודשים הראשונים של השנה הסתכם מספר הלינות במלונות התיירות ב-4.6 מיליון (עלייה של 2%). 2.2 מיליון לינות של ישראלים והיתר 2.4 מיליון היו של תיירים, שהיוו 52% מסך כל הלינות במלונות. יצוין שחג הפסח השנה חל בחודש אפריל ואילו אשתקד הוא היה בחודש מרס.
- תפוסת החדרים במלונות הייתה כ-58% לעומת 57% אשתקד.
- תפוסת החדרים במחוזות (לוח א') נעה בין 48% במחוז הצפון ל-64% במחוז תל אביב.
- תפוסת החדרים לפי ישובי תיירות נבחרים (לוח ב') - עלייה בתפוסת החדרים ברוב הישובים פרט לחיפה ולשפת ים המלח, ובאילת נרשמה יציבות. התפוסה הגבוהה ביותר נרשמה בשפת ים המלח (72%).
נתונים מנוכי עונתיות- ינואר-מרס 2014:- על בסיס חודשים אלו נאמדה הרמה השנתית של לינות תיירים ב-11.1 מיליון (בהשוואה לאומדן של 10.3 מיליון על בסיס שלושת החודשים שלפניהם, והרמה השנתית של לינות ישראלים ב-12.9 מיליון לעומת 12.8 (בהשוואה שלושת החודשים הקודמים).
נתוני המגמה:- בשלושת החודשים האחרונים נרשמה עלייה של 35% בחישוב שנתי (2.5% בממוצע לחודש) בלינות התיירים בהשוואה לעלייה של 26% בחישוב שנתי בשלושת החודשים שקדמו.