תמונת דף
תקציר
אוטובוסים של התחבורה הציבורית
שימוש
- 57%, שהם כ-3 מיליון מבני 20 ומעלה, נסעו בשנה האחרונה באוטובוסים של התחבורה הציבורית, 51% מהגברים ו-61% מהנשים.
- השיעור הגבוה ביותר של הנוסעים באוטובוסים של התחבורה הציבורית נמצא בקרב בני 24-20 - 80%. שיעור הנוסעים יורד בהדרגה עד לכמחצית בגיל 35, ועולה שוב רק בקרב בני 65 ומעלה.
עמדות הציבור
- 59% מעריכים באופן חיובי את תפקוד האוטובוסים השייכים לתחבורה הציבורית בישראל.
- פחות ממחצית (45%) מהציבור מרוצים מתדירות קווי האוטובוס הבין-עירוניים ביישוב מגוריהם.
עמדות של הנוסעים באוטובוסים
- 57% מבין אלה שהשתמשו באוטובוסים בשנה האחרונה, הסכימו עם המשפט "בדרך כלל אני יכול להגיע בתחבורה ציבורית בזמן סביר ממקום מגוריי למקום היעד". 42% לא כל כך או בכלל אינם מסכימים עם המשפט.
- 80% מרוצים מקרבת תחנת האוטובוס לבתיהם. בירושלים נמצא השיעור הנמוך ביותר - 72% מרוצים (84% מהיהודים ו-44% מהערבים), לעומת כ-90% מרוצים בתל אביב-יפו ובבאר שבע.
- 70% מהנוסעים מרוצים ממצב התחזוקה של תחנות האוטובוסים. בערים הגדולות השיעור נע בין 61% בירושלים (71% מהיהודים ו-38% מהערבים) ו-62% בפתח תקווה, לבין 76% בבאר שבע.
- 75% מהנוסעים מרוצים ממצב התחזוקה של האוטובוסים עצמם - ניקיון, אוורור, נוחות. כרבע מהנוסעים דיווחו כי אינם מרוצים. שיעור המרוצים בערים הגדולות נע בין 61% בירושלים (65% מהיהודים ו-51% מהערבים) לבין 81% בראשון לציון.
רכבת ישראל
- 39% מבני 20 ומעלה, כ-2.1 מיליון איש, השתמשו בשנה האחרונה ברכבת ישראל, נשים וגברים בשיעור דומה.
58% מהציבור מעריכים את תפקוד רכבת ישראל באופן חיובי ('טוב מאוד' או 'טוב'), 83% מאלה שנסעו בה בשנה האחרונה.